ממוקד

הבית של הקבלנים

חזרה לכתבות ומדורים

התחדשות עירונית בחיפה
התחדשות עירונית בחיפה - בתמונה - בית מנורה המקסים בשילוב זכוכית, אלומיניום, בריקים.
בית מנורה איזו אהרון

חיפה עוברת מהפכות בשנים האחרונות. כבישים, מנהרות, מחלפים, תשתיות וגם חידוש איזורים שונים בעיר. זה תהליך שנמשך זמן רב, במקביל, בכמה שכונות. איזור הנמל והעיר התחתית חודשו ויש כבר תכניות להמשך - פתיחת גישה למים באיזור המושבה הגרמנית ?! באיזור הדר נחפרה מנהרת תשתיות חדשה שאמורה לתת מענה לכל ההצפות שהיו בשנים האחרונות. מספר רחובות עברו מתיחת פנים בדמות מדרכות חדשות, גדרות, חומות אבן, תאורה חדשה, עצים ופרחים. זה לוקח זמן אבל זה קורה.

התחדשות עירונית בחיפה - איזור שוק הפישפשים

כל הגלגל הזה שמניעה העיריה, מביא איתו גם משקיעים פרטיים שקוראים את העתיד של האיזור. בין אם אלו אנשים פרטיים או חברות קבלניות, גם הם תורמים לחידוש של העיר. אילולי המשקיעים, עשרות אם לא מאות בניינים ועסקים היו עדיין מתקלפים ומתפוררים. יש גם אלפי דירות ששופצו באיזורים הללו ע"י אותם משקיעים. דירות משופצות בבנינים מחודשים - זה מביא קהל חדש וכך גם האוכלוסיה מתחדשת.  גם זה תהליך שלוקח זמן.

התחדשות עירונית בחיפה - איזור שוק הפישפשים

עכשיו הגיע תורו של איזור ותיק, עצוב ומוזנח עם הרבה היסטוריה - המתחם שמשתרע מרחוב קיבוץ גלויות ושוק הפשפשים ועד איזור שוק הירקות. מחדשים תשתיות, סוללים דרכי גישה, בונים כפר אמנים קטן שמדברים עליו לפחות 20 שנים וכמובן שגם לכאן הגיעו ועוד יגיעו משקיעים.

התחדשות עירונית בחיפה - איזור שוק הפישפשים

אני ממש אוהב את האיזור הזה. אולי בגלל שאני זקן באופי. לא אוהב את הבניה החדשה, לא אוהב את האדריכלות החדשה ולא אוהב בטון ! מי שיעשה טיול רגלי באיזור יוכל לראות בתים מדהימים ביופים. בתי אבן, קשתות גבוהות גם בחלונות וגם בדלתות, תקרות גבוהות בבתים שנותנות אויר וקרירות, חצרות פנימיות עם יציאה מתוך הבית, רצפות "שטיח" של פעם עם איזו דוגמא ועוד שלל מאפיינים של סוג הבנייה הזה. בעייני זה מקסים.

התחדשות עירונית בחיפה - איזור שוק הפישפשים

אני תמיד בעד התחדשות ושינוי אבל גם קצת מקווה שינסו לשמור על הסגנון המיוחד הזה.

פרסום תגובה חדשה

עצות לעריכה

שאלת אבטחה
בכדי למנוע מרובוטים להגיש את הטופס, אנא ענו על השאלה:
1 + 0 =
נא לרשום את התשובה לבעיה. למשל יש לרשום 14 אם השאלה היא 7+7.