ממוקד

הבית של הקבלנים

חזרה לכתבות ומדורים

עבודות גינון בתקופת החורף
גם בחורף, לא מזניחים את הגינה. זה הזמן לפזר קומפוסט על הדשא כדי שיהיה יפה ובריא בקיץ.
עבודות גינון בתקופת החורף

עבודות גינון בתקופת החורף.

גם בתקופה הגשומה, לא מזניחים את הגינה. יש מספר עבודות שמתאימות במיוחד לעונה הזאת כמו גיזום של ענפים יבשים, מתן צורה ותספורת לעצים ושיחי נוי - חשוב מאוד לצמיחה המחודשת באביב הבא וגם לבריאות הכללית של הצמחים והעצים.

גם בחורף אין להזניח את הנקיון הכללי של הגינה והצומח בה. קצת עלים יבשים יכולים להוות אחלה תוספת תזונה אורגנית לאדמה אבל כשמדובר במאסות ענקיות של גזם שנרקב בערוגות או על דשא, זה לא בריא, זה מפריע לספיגה של המים ולא נותן לאדמה "לנשום".‎דוד ירון הגנן - שירותי גינון. הקמה, שיקום וטיפול בגינות.‎

שני דברים נוספים שרצוי לעשות בחורף הם קילטור של הערוגות, כלומר הפיכה של האדמה תוך כדי שבירת גושים גדולים. בד"כ לעומק של כ 15-20 ס"מ. רצוי לעשות את הקילטור לאחר פיזור של קומפוסט או הומוס. הפעולה הזאת גם מאווררת את האדמה וגם מכניסה את החומרים שפיזרנו והצטברו במהלך הקיץ קרוב אל שורשי הצמחים - קצת עלים, אבק, מלחים וכו.

לבעלי מדשאות, זה הזמן לפזר קומפוסט ולהכניס אותו פנימה עם מגרפה. הדשא שלכם יודה לכם באביב, עם תחילת עונת הצמיחה.

כמובן, הדבר הכי כיף בחורף זה שתילה עונתית בצבעים מרהיבים - רקפות בגוונים שונים, לוע הארי, כובע הנזיר, אמנון ותמר ועוד עשרות סוגים שונים של פרחים וצמחים צבעוניים שעושים שמח בעיניים ובלב.

מוזמנים ליצור קשר לייעוץ חינם ולקביעת טיפול.

דוד ירון הגנן.

פרסום תגובה חדשה

עצות לעריכה

שאלת אבטחה
בכדי למנוע מרובוטים להגיש את הטופס, אנא ענו על השאלה:
11 + 1 =
נא לרשום את התשובה לבעיה. למשל יש לרשום 14 אם השאלה היא 7+7.