ממוקד

הבית של הקבלנים

חזרה לכתבות ומדורים

שיפוץ דירה - חציבות לחשמל
חציבת קירות הבית עבור מערכת חשמל חדשה - סוג של כאב ממכר.
נקודת חיבור לחשמל

חציבות למערכת חשמל ביתית.

שוב על הסולם - התקרות גבוהות בבתים הישנים של פעם. שוב חוצב בתקרות וחצץ בכל חור בגוף. שוב תחושת נימול בידיים - לא מהויברציות של הכלי, רק מעצם ההחזקה שלו גבוה. לפחות כלי חדש וחזק - מרביץ עבודה.

יש מקומות שהולך קל, עוקבים אחרי איזו תעלה ישנה בקלות עם פטיש, שולפים אותה מהמקום והנה יש מקום לתעלה חדשה. יש מקומות שכבר אין לך את מי לקלל. אני עובד בשני שלבים, בהתחלה חורץ עם דיסק שני פסים ברוחב התעלה ולאחר מכן נשאר רק לתת מכות קלות עם הפטישון.. בקירות בטון יצוק או בקירות בלוקים זה עובד נפלא אבל בבטון דבש (יציקה עם חצץ ואבנים מכל מיני סוגים וגדלים) - זה קשה יותר.

חציבה בקירות עבור תעלות חשמל חדשות

התחלתי לחרוץ את התקרה ומהר מאוד גיליתי שברזלי הזיון מאוד קרובים לטיח - כל כך קרובים שגם לצינור שרשורי 16 מ"מ אין מקום מבלי שיבלוט. אז אין ברירה - לא עובדים עם דיסק - אסור בתכלית האיסור לנסר את הברזלים !!! עובדים עם פטישון ועושים מעקף מעליהם מבלי לפגוע בהם. זה אומר שכל 30 ס"מ יש שני ברזלים - חציבה לאורך 5 מטר תקרה זה יום עבודה קשה !

חציבה בקירות עבור תעלות חשמל חדשות

הלוגיקה של התעלות. נקודת המוצא היא הקופסא הראשית עם המפסקים ומשם מתחילים לתכנן את הנקודות, מה הן יזינו, איזה כבלים צריך וכן הלאה. למשל דוד חשמלי, מזגן, תנור אפיה ומכונת כביסה - כל אחד מהם בתעלה נפרדת, כבלים נפרדים ומפסקים נפרדים בלוח. יש תעלות עבור שקעים בחדרים, במטבח ובסלון - כל קו בנפרד מהלוח. בנוסף, יש תעלות לנקודות תאורה - כאן לפעמים העניינים מתחילים להסתבך - יש כאן מן שילוש מקולל של מפסק שאיתו מדליקים ומכבים את האור - נקודות התאורה עצמה ואיפושהו באמצע יש קופסא שהכל מתחבר שם.. לגרום לשתי הנקודות האלו להגיע לקופסא, זה אתגר. אסור להניח תעלות באלכסון בקירות - בתקרות מותר.

חציבה בקירות עבור תעלות חשמל חדשות

לפעמים יש כל מיני מגבלות פיזיות בשטח ועולות שאלות שאני סתם שואל את עצמי אותן למרות שאני יודע את התשובה :) למשל יש בוידם של שני מטר ואחריו מרפסת שצריך להביא אליה נקודת תאורה - האם לקצר דרך הבוידם או לחצוב את השני מטרים האלו... חצבתי כי ככה נכון. אפשר לקצר ולהעביר את התעלה דרך הבוידם, לקבע אותה לקיר או לתקרה עם חבקים כאלה ולצאת מהצד השני אבל זה פחות מקובל.

חציבה בקירות עבור תעלות חשמל חדשות

סיימתי עם כל החציבות בדירה, כל התעלות מגיעות לאיזור הלוח החדש - ממש אחת ליד השנייה, התעלות מבוטנות בכמה נקודות רק כדי להחזיק אותן במקום, כל השקעים, מפסקים ונקודות חיבורים מבוטנים במישור הקיר כך שיש מקום למכסה וצבע מבלי שיבלטו. הכבלים כבר מושחלים בתוך התעלות (בפיקוח חשמלאי) וכל מה שנותר עכשיו זה עבודת החשמלאי - להתעסק עם הלוח וחיבורי המפסקים.

כמה עלה...?

 כמה עלה...?

הי , ותודה על כל המידע המועיל

שתי שאלות , הראשונה : מה עומק החריצה המומלץ בקיר בטון ? ( בבלוק מן הסתם כבר יותר פשוט לחדור לבלוק ולהעביר בתוכו עם מינימום שבירה בתוכו , באזיה דיסק אתה משתמש לחרוץ ? השנייה : הזכרת שאין לעשות תעלות לחשמל באלכסון בקירות , האם בשל האפשרות שבעת תליית דברים על הקיר בהמשך נפגע בחשמל או שישנו נושא מבני פה ? תודה אליעז

חריצה באיטונג

זו הסיבה שאני אוהב לעבוד עם בלוקי איטונג החריצה קלה ולא פוגעת בקיר

איטונג לא רלוונטי בדירה מלפני 70 שנה

אין קשר למה שאתה אוהב, זו דירה ישנה - זה מה יש ועם זה צריך לעבוד.

ירון אלף
ממוקד - הבית של הקבלנים.
טלפקס: 04-8260060

בניית אתרים

האם התעלות הללו לא גורמות להחלשת הקיר? ומה הפיתרון?

אגב בדפדפן כרום לא הצלחתי להניס את התגובה עצמה [רק את הנושא].

 תודה רבה על האתר והוידאו המדהימים!!

לא - בוודאות לא

מבחינה מבנית בוודאות לא - אלו תעלות שטחיות יחסית בקירות פנימיים וחיצונים. אפילו מעמודים מותר לכרסם מעט (עד אחוז מסוים) בשביל להעביר תעלה. בנוסף - אם סוגרים בצורה נכונה ע"י טיט (צמנט וחול) - לא רואים את זה אח"כ.

תודה רבה  אני אבדוק את הנושא בכרום.

ירון אלף
ממוקד - הבית של הקבלנים.
טלפקס: 04-8260060

בניית אתרים

פרסום תגובה חדשה

עצות לעריכה

שאלת אבטחה
בכדי למנוע מרובוטים להגיש את הטופס, אנא ענו על השאלה:
6 + 7 =
נא לרשום את התשובה לבעיה. למשל יש לרשום 14 אם השאלה היא 7+7.