ממוקד

הבית של הקבלנים

טיפים של חברי האתר

ניתן ללחוץ על כותרת הטיפ בכדי להשאיר תגובה

סינון צבע
לפעמים בצבעי קריל למינהם (פלסטי \ אקרילי), נוצרים גושים. מומלץ לסנן את הצבע. אפשר להשתמש בגרביון - רצוי שאדם אחד יחזיק את הגרביון מעל דלי נקי ואחר ישפוך את הצבע. אתם תופתעו ממה שנשאר בתחתית גם בצבע חדש שעכשיו גוון בחנות.
ניקוי דלי צבע - שפכטל - שליכט
אם סימתם לעבוד עם חומר מסוים, בין אם זה דלי של צבע או סוג שפכטל, מומלץ מאוד לנקות את הדפנות הפנימיות של כלי הקיבול וגם את המכסה. החומר מתייבש ובפעם הבאה שתפתחו את הדלי, כל הפירורים ינשרו לתוך החומר - מה שיקשה עליכם לעבוד איתו וייתן תוצאה לא יפה עם גושים.
בדיקת מוצרים ואביזרים בזמן קנייה
קונים אביזרים או מוצרים לשיפוץ הבית ? בידקו את המוצר במקום ככל הניתן - שלא תגיעו הביתה ותגלו הפתעה. למשל - בידקו מדגמית מספר אריחי קרמיקה.
בחירת קבלן שיפוצים
טיפ קטן לבחירת קבלן שיפוצים: בקשו לראות מכתבי המלצה, תמונות ועבודות קודמות.
קידוח ברגי גבס
לעובדי גבס מתחילים מומלץ לעבוד עם מברגה בעלת מצמד (קלאטצ') ומנגנון סטופר למברגה (מגביל עומק) בכדי שהבורג יכנס לגבס אבל לא יעבוד דרכו.
תזכורת לקבלנים רשומים
אם זכית במכרז או שקיבלת עבודה בהיותך קבלן רשום רצוי שתבדוק טוב טוב למי אתה מוסר את העבודה. להזכירך, קבלני המשנה שלקחת חייבים גם הם להיות קבלנים רשומים.
בטונים(ענף 130)והרחבת מבנים(ענף 135).
לפני כשנתיים הוחמרו התנאים לקבלת רישיונות בענפים בטונים (ענף 130) והרחבת מבנים (ענף 135), הקריטריונים זהים לענף 100 (העסקת 2 עובדים מקצועיים).
הידעת:)
עד לפני כשנה וחצי תנאי הסף לרישום בענף 160(חשמל) היה חשמלאי מוסמך, מאז הוחמרו התנאים ותנאי הסף לרישום הוא חשמלאי ראשי.
בטיחות בעבודה
חוקי בטיחות בעבודה קובעים כי מרגע שעברת הדרכת בטיחות וקיבלת לידך ציוד בטיחות ומיגון כמו כפפות, נעלי עבודה, משקפי מגן או כל ציוד אחר - אתה חייב להשתמש בהם !
שיפוצים והרחבת מבנים
לאור השאלות הרבות, אין קבלן רשום בשיפוצים והרחבת מבנים. הענפים הופרדו ל 131א שיפוצים ו 135ב הרחבת מבנים.